Množstevné zľavy: až do 70%
Prihlásenie / Registrácia
Zabudnuté heslo
* Povinné polia
 
 

VLASTNÝ OBRÁZOK

Všetko o type, kvalite a vložení vlastného obrázku pre potlač


OTÁZKA: Aký typ súboru je podporovaný pre vloženie vlastného obrázku?
ODPOVEĎ: Shirtinator creator podporuje tieto formáty súborov: PNG, JPG, BMP alebo GIF

OTÁZKA: Aký kvalitný musí byť vlastný obrázok, aby bola zabezpečená kvalitná potlač?
ODPOVEĎ: Obrázok alebo fotka by mal mať minimálne rozlíšenie 300 dpi (dots per inch) - počet bodov na palec. 1 palec (inch) je cca 2,54 cm.

OTÁZKA: Aká maximálna veľkosť súboru je povolená?
ODPOVEĎ: Maximálna veľkosť súboru je 10 MB. Obrázky alebo fotky nad 10 MB nie je možné vložiť do Creatora, je potrebné veľkosť súboru upraviť. Veľkosť a rozlíšenie grafiky sa dajú upraviť v každom štandardnom programe na úpravu fotografií, ako je Photoshop alebo Gimp alebo online na stránke picresize.com.

OTÁZKA: Aká bude veľkosť mojej fotky po vytlačení?
ODPOVEĎ: V nasledujúcej tabuľke uvádzame najpoužívanejšie rozlíšenia digitálnych fotoaparátov, kde pre dané rozlíšenie fotografie či obrázku je možné vidieť aj výslednú veľkosť potlače v cm. Vlastný obrázok si zákazník môže zväčšiť alebo zmenšiť, pokiaľ to obrázok dovoľuje a tým získať väčšiu alebo menšiu veľkosť po vytlačení. Zmenšovanie nemá vplyv na kvalitu, ale zväčšovanie áno. Ak má obrázok menšie rozlíšenie ako odporúčame alebo sa nachádza na spodnej hranici, je možné, že zväčšovaním sa poruší jeho ostrosť a kvalita.

Rozlíšenie
digitálneho
fotoaparátu
Rozlíšenie fotografie
alebo obrázku v
pixeloch
Pomer strán Výsledná veľkosť
potlače v cm
(pri 300 dpi)
1 Mpx 1280 x 960 4:3 10,84 x 8,13
2 Mpx 1600 x 1200 4:3 13,54 x 10,16
3 Mpx 2048 x 1536 4:3 17,34 x 13
4 Mpx 2272 x 1704 4:3 19,23 x 14,43
5 Mpx 2560 x 1920 4:3 21,67 x 16,26

OTÁZKA: Ako alebo kde je možné zistiť rozlíšenie obrázku či fotografie pre vloženie do Creatora?
ODPOVEĎ: Je potrebné kliknúť pravým tlačidlom myšky na fotografiu či obrázok. Ďalej treba kliknúť na možnosť: vlastnosti -> podrobnosti. Tam je možné jednoducho vidieť rozlíšenie vlastnej fotografie či obrázku, ako je napríklad 1280 x 960, čiže 1280 px na šírku a 960 px na výšku.

OTÁZKA: Ako je možné zistiť, že vložený vlastný obrázok, motív či fotografia má dostatočnú kvalitu pre potlač?
ODPOVEĎ: Pre overenie kvality vlastného motívu, obrázku či fotky zobrazujeme priamo v Creatore hodnotenie obrázku pomocou hviezdičiek. Bližšie informácie zobrazujeme v nasledujúcej tabuľke:

Hviezdičky zobrazujú kvalitu obrázku:
4 Sterne
Kvalita obrázku je veľmi dobrá
3 Sterne
Kvalita obrázku je dobrá
2 Sterne
Kvalita obrázku je dostatočná
1 Stern
Kvalita obrázku je zlá. Odporúčame vložiť nový obrázok s lepšou kvalitou.
0 Stern
Kvalita obrázku je nedostatočná. Neodporúčame použitie vloženého obrázku.

OTÁZKA: Je možné odstrániť pozadie z vlastného obrázku, fotky alebo motívu?
ODPOVEĎ: Áno, odstránenie pozadia je možné. Pri vložení vlastného obrázku, motívu alebo fotky je dôležité zvoliť možnosť – ODSTRÁNIŤ POZADIE a potom kliknúť na Použiť. Ak je táto možnosť zvolená, automaticky sa uplatní poplatok 5 € a cena za produkt bude o tento poplatok priamo v Creatore navýšená. Bez voľby odstrániť pozadie, vložený obrázok bude vytlačený tak ako bol vložený do Creatora. Bez výnimky.

OTÁZKA: Je možné dodatočné odstránenie pozadia, pokiaľ zákazník na túto požiadavku pozabudol?
ODPOVEĎ: Áno, pokiaľ objednávka už nie je zaradená vo výrobe alebo nebola už uhradená, vieme v systéme dodatočne zadať odstránenie pozadia na produkt, podľa želania zákazníka. Vtedy navýšime cenu za objednávku o poplatok za odstránenie pozadia. Prosíme zákazníkov, aby nás v takomto prípade kontaktovali na email: info@shirtinator.sk.

OTÁZKA: Je odstránenie pozadia viditeľné priamo v Creatore?
ODPOVEĎ: Nie, odstránenie pozadia nie je viditeľné priamo v Creatore. K odstráneniu pozadia dochádza pred samotnou výrobou. Náš skúsený grafik odstráni pozadie po zadaní objednávky s funkciou "odstrániť pozadie" , ale len v prípade, že je objednávka zaplatená a je zvolená možnosť "odstrániť pozadie". Pokiaľ má zákazník inú požiadavku ohľadom vlastného motívu, môže nás kontaktovať ešte pred vytvorením objednávky na email: info@shirtinator.sk. Skúsenejší používatelia môžu spracovať svoj obrázok v programe Adobe Photoshop a odstrániť si pozadie sami. Potom stačí načítať transparentné PNG do nášho Creatora a obrázok bude automaticky vytlačený bez pozadia.

OTÁZKA: Aký je poplatok za odstránenie pozadia pre jeden obrázok, ktorý bude použitý na viacerých rôznych produktoch?
ODPOVEĎ: Za jeden obrázok s požiadavkou "odstrániť pozadie", ktorý bol vložený jeden krát do Creatora a následne použitý na viacerých produktoch účtujeme za odstránenie pozadia jednorazový poplatok.
Ak je potrebné vytvoriť viac produktov s rovnakým obrázkom bez pozadia, netreba nahrať tento obrázok do Creatoru viac krát. Stačí, ak obrázok je vložený do Creatoru jeden krát a má zvolené "odstrániť pozadie".
Daný obrázok sa zobrazuje v možnosti "vlastný obrázok" dva krát – jeden je bez odstráneného pozadia, teda pôvodný obrázok a druhý je s voľbou "odstrániť pozadie". Vďaka tomu, je daný obrázok počas celého procesu tvorby produktu alebo produktov v Creatore k dispozícii a je možné ho použiť viac krát.

OTÁZKA: Aký je poplatok za odstránenie pozadia pre viacero rôznych obrázkov?
ODPVOEĎ: Ak je potrebné použiť viac rôznych obrázkov bez pozadia, je nutné uhradiť odstránenie pozadia viac krát a tým vložiť aj viac obrázkov do Creatora a zadať odstránenie pozadia pre každý obrázok zvlášť.

OTÁZKA: Aký typ potlače je použitý na vlastný obrázok, fotku alebo motív?
ODPOVEĎ: Každý vložený obrázok, fotku alebo motív našich zákazníkov potláčame výhradne a len digitálnou technológiou. Bližšie informácie o digitálnej potlači tu.

OTÁZKA: Ako vyzerá obrázok s odstráneným pozadím?
ODPOVĚĎ: Príklad potlače, kde sme odstránili z obrázku pozadie:

Pred a po odstránení pozadia:

pred a po
please wait loading ...