Množstevné zľavy: až do 55%
Pomoc & Kontakt
Máš otázku, žiadosť alebo potrebuješ pomoc?
Radi ti pomôžeme a odpovieme na tvoju otázku.
Kontaktuj nás
Veľa otázok už bolo zodpovedaných v sekcii
"Často kladené otázky"
Prihlásenie / Registrácia
 
 

Vloženie vlastného obrázku na tričko je v Shirtinatore jednoduché a zadarmo!

Vlastný obrázok
Vloženie vlastného obrázku alebo fotky so Shirtinatorom je ako prechádzka ružovou záhradou a zadarmo.


Pred vložením: kontrola a zlepšenie kvality obrázku

Na dosiahnutie tej najlepšej kvality obrázku, ako aj samotného výsledku potlače, je potrebné aby obrázok spĺňal nasledujúce požiadavky:

  • Formát súboru: png, jpg, bmp alebo gif (nie vektorové súbory)
  • Minimálne rozlíšenie 300 dpi
  • Maximálna veľkosť súboru 10MB
  • Odporúčaná veľkosť súboru závisí od samotného obrázku. Veľké obrázky, napríklad pre veľkosť potlače 30x35 cm, by mali mať rozlíšenie 300 dpi a 3453x4134 pixelov. Pre rozmer obrázku na potlač 10x5 cm (napríklad logo na prsiach), odporúčame rozlíšenie 300 dpi a okolo 1181x591 pixelov.
  • Vysoká kvalita potlače je pre nás prioritou. Avšak, kvôli odchýlkam pri tlačovej technológii, nemôžeme garantovať presné odtiene a preto neponúkame potlač v Pantone farbách. Odporúčame vkladať obrázok v RGB alebo CMYK farbách. Je to ako španielčina pre teba? Nemaj obavy! Väčšina obrázkov je vytvorených práve v RGB farbách.

Veľkosť a rozlíšenie obrázku je možné skontrolovať a upraviť v akomkoľvek štandardnom programe na úpravu obrázkov alebo fotografií ako je napríklad: Adobe Photoshop, Corel Photo Paint, Maľovanie alebo Gimp.


Po vložení: hodnotenie kvality obrázku

Hviezdičky, ktoré sa objavia po vložení vlastného obrázku, pomáhajú v určovaní optimálnej kvality pre potlač. Hodnotenie pomocou hviezdičiek je založené na základe rozlíšenia vloženého obrázku a poskytnuté informácie sú len orientačné. Hodnotenie nenahrádza vizuálny úsudok. Preto dôrazne odporúčame skontrolovať vlastný obrázok v grafickom programe ešte pred vložením do nášho creatoru.

Zmenšenie alebo zväčšenie veľkosti obrázku priamo na tričku zemní aj hodnotu pixelov daného obrázku. Napríklad, príliš veľké zväčšenie teda roztiahnutie obrázku s nedostatočným rozlíšením, spôsobí rozmazanie obrázku na tričku či inom produkte. Naopak, zmenšenie veľkosti obrázku na tričku nespôsobí žiadnu stratu kvality obrázku.
Krok za krokom ako vložiť vlastný obrázok

Otvor si náš creator "Vytvor si tričko" a vlož vlastný obrázok

Otvor náš creator a choď na možnosť "Vlastný obrázok". Vyber svoj obrázok alebo fotku z tvojho počítača. Aby sa tvoj vlastný obrázok nahral do nášho creatoru a automaticky umiestnil na produkt – tričko, je potrebné kliknúť na možnosť "Otvoriť„.

Uprav vlastný obrázok pomocou editora obrázkov

Creator ma svoj vlastný editor na úpravou obrázkov, ktorý má niekoľko možností na výber ako upraviť vložený obrázok. Napríklad: odstránenie pozadia, šablóny, efekty, orezanie a maskovanie, rámy a bežné úpravy. Hneď prvá možnosť pre úpravu obrázku je odstránenie pozadia, bližšie informácie sú popísané v ďalšom kroku.

Odstránenie pozadia

Rád/a by si mal/a tvoj vlastný obrázok vytlačený bez pozadia? To nie je pre nás žiaden problém. Náš profesionálny grafický expert ochotne odstráni pozadie z tvojho obrázku, len za malý poplatok. Hneď ako sa nahrá tvoj vlastný obrázok, získaš možnosť zvoliť si odstránenie pozadia. Odstránenie pozadia sa však neprejaví okamžite, no ak budeš mať pri danom obrázku zvolenú možnosť odstránenie pozadia, tak ti pozadie bude určite odstránené. V opačnom prípade, nás neváhaj bezodkladne kontaktovať. Po zvolení odstránenia pozadia môžeš pokračovať v úprave tvojho obrázku či samotného produktu.

Náš skúsený grafik odstráni pozadie, keď bude objednávka uhradená ako aj poplatok za odstránenie a ešte pred samotnou výrobou, teda potlačou produktu.

Bohužiaľ zmena farby pozadia obrázku na farbu trička, nezabezpečí, že pozadie bude neviditeľné. Napríklad: ak pozadie tvojho vlastného obrázku je čierne a umiestniš obrázok na čierne tričko, jemný rozdiel v odtieňoch čiernej farby môže spôsobiť, že pozadie bude nakoniec viditeľné a celkový dojem z produktu bude neprofesionálny. Prosíme, odstráň pozadie správne pomocou grafického programu alebo využi našu možnosť na odstránenie pozadia a získaj tak tričko, z ktorého sa budeš tešiť ešte dlhú dobu.
Pred a po odstránení pozadia:Tip: Použitím digitálnej priamej tlače vieme potlačiť obrázky bez pozadia, ktoré sú vložené ako png súbor s transparentným pozadím. Takýto obrázok si vyžaduje použitie programu na úpravu obrázkov, nestačí len zmeniť príponu obrázku na png.

Šablóny

Šablóny sú dopredu pripravené návrhy, do ktorých je možné umiestniť vlastný obrázok a získať tak napríklad medvedie uši, wanted listinu, ornamentálny grafický rámik a podobne.

Efekty

Umožňujú upraviť farebnosť obrázku použitím niektorého z daných efektov.

Orezať a Maskovať

Pri orezaní a maskovaní je možnosť upraviť obrázok a vybrať tvar, do ktorého sa obrázok upraví. Napríklad tvar srdca, balónov, bubliny, hviezdy a podobne.

Rámy

K vlastnému obrázku je možné pridať rám a vytvoriť tak efekt fotky v rámiku.

Úpravy

Úpravy obrázku umožnia zaostriť obraz, zvýšiť kontrast alebo nastaviť farby a iné možnosti.
please wait loading ...