Dizajn & typy potlače

Aké parametre sú potrebné pre vloženie vlastného obrázku?

    - Shirtinator creator podporuje tieto formáty súborov: PNG, JPG, BMP alebo GIF
    - minimálne rozlíšenie 300 dpi (dots per inch) - počet bodov na palec. 1 palec (inch) je cca 2,54 cm
    - maximálna veľkosť súboru je 25 MB

Veľkosť a rozlíšenie grafiky sa dajú upraviť v každom štandardnom programe na úpravu fotografií, ako je Photoshop alebo Gimp alebo online na stránke picresize.com.

Aké rozlíšenie fotografie alebo obrázku je potrebné?
3543x4134 pixelov a 300 dpi pri výslednej veľkosti potlače približne 30x35 cm na tričku velkosti XL
1181x591 pixelov a 300 dpi pri výslednej veľkosti potlače približne 10x5 cm, napríklad pre firemné logo na hrudi

Ako alebo kde je možné zistiť rozlíšenie obrázku či fotografie pre vloženie do Creatora?
Je potrebné kliknúť pravým tlačidlom myšky na fotografiu či obrázok. Ďalej treba kliknúť na možnosť: vlastnosti -> podrobnosti. Tam je možné jednoducho vidieť rozlíšenie vlastnej fotografie či obrázku, ako je napríklad 1280 x 960, čiže 1280 px na šírku a 960 px na výšku.

Aké typy potlače má Shirtinator v ponuke?
V Shirtinatore používame rôzne typy vysoko kvalitných tlačiarenských techník na text:

impression_SK2

Aká je technika potlače pre digitálnu potlač?
Priama tlač je ideálna na fotky, zložité mnohofarebné motívy a motívy s farebnými prechodmi. Vyznačuje sa hlavne tým, že ňou môžeme vytlačiť plnofarebné motívy, napríklad motívy zákazníkov, fotky, firemné logá atď. vo vysokej kvalite, na biele, ale rovnako aj na farebné textílie. Pri priamej digitálnej tlači sa na produkt nastrieka špeciálny fixačný podklad, ktorý sa pri sušení zapustí do vlákien látky. Na biele tričká sa potom priamo nanášajú farby daného obrázku alebo motívu, čím obrázok pôsobí dojmom, že potlač je zapustená do vlákien produktu. Na farebné tričká je nutné naniesť podkladovú bielu farbu, aby sa docielilo sýtosti farieb. Tým je potlač čiastočne zapustená do látky a čiastočne ju cítiť na povrchu produktu.

Dôležité upozornenie: Digitálnou potlačou je možné tlačiť len textilné produkty. Pri ohmataní čerstvej potlače hlavne na farebných produktoch, je možné cítiť miernu lepkavosť povrchu. Táto lepkavosť po prvom vypraní odznie.

Aká je potlač nalisovaním fólie FLEX?
Potlač nalisovaním fólie FLEX je jedným z najpoužívanejších spôsobov potlače motívov na tričká, mikiny či iné textilné produkty. Potlač, teda samotná fólia, ktorá je nalisovaná priamo na produkte, je hladká, mierne lesklá a vhodná najmä pre jednoduché 4 farebné motívy bez farebných prechodov. Fólia FLEX je teda nalisovaná na textile, nie je vpitá do vlákien produktu. Potlač je zložená z jednotlivých farebných fólií, z ktorých sa vyreže motív a pri veľmi vysokej teplote a tlaku sa nalisuje na textilný produkt. Potlač fóliou FLEX je podporovaná len pre Shirtinator motívy a pre zadaný text.

Aká je potlač nalisovaním fólie FLOCK?
Vďaka vysokej kvalite a odolnosti potlače sa FLOCK tlač stala jednou z najobľúbenejších tlačiarenských metód. Potlač, teda samotná fólia, ktorá je nalisovaná priamo na produkte je zamatového vzhľadu, mierne chlpatá, je hrubšia a pevnejšia ako fólia FLEX a je vhodná najmä pre jednoduché 4 farebné motívy bez farebných prechodov.

Fólia FLOCK je teda nalisovaná na textile, nie je vpitá do vlákien produktu. Potlač je zložená z jednotlivých farebných fólií, z ktorých sa vyreže motív a pri veľmi vysokej teplote a tlaku sa nalisuje na textilný produkt. Potlač fóliou FLOCK je podporovaná len pre Shirtinator motívy a pre zadaný text.

Aká je technika potlače sublimáciou?
Sublimačná potlač je vhodná len pre textilné materiály vyrobené zo 100% polyesteru prednostne bielej farby. Ako sú napríklad športové funkčné tričká alebo hladké materiály ako je obliečka na vankúš. Z darčekových produktov je možné potlačiť motívy pomocou sublimačnej technológie na keramické (hrnčeky) a papierové predmety (puzzle, prívesky) ako aj malé tričká plyšových hračiek a plyšových príveskov alebo tienidlo do auta.

Obrázok je natlačený sublimačnou tlačiarňou na špeciálny sublimačný papier, ktorý má povrchovú úpravu uspôsobenú pre sublimáciu. Pre keramické materiály je daný papier priložený na potláčaný povrch a pri vysokej teplote a tlaku dôjde k potlači produktu. A pre textilné materiály je daný papier priložený na potláčaný povrch a pomocou teploty dôjde k odpareniu farieb do textilu. Táto technológia umožňuje potlačiť veľmi hladkú a nevystupujúcu potlač z tkaniny, obrázok či motív je zapustený priamo do vlákien. Sublimáciou je možné potlačiť všetky typy obrázkov, logá alebo motívy, teda aj plnofarebné obrázky s prechodmi a tieňmi

Dajú sa potlačiť rôzne odtiene farieb, ako napríklad pantone?
Potlač presných farebných odtieňov zaručiť nevieme. Preto potlač v pantone farbách neponúkame.

Mám si vytvoriť obrázok vo farbách CMYK alebo RGB?
Digitálna priama tlač sa vykonáva v CMYK. Keďže však grafiku pred tlačou upravujeme, odporúčame použiť RGB. Možné sú však obe.

Prečo je okolo potlače viditeľný „spálený rám“ či fľak?
Tlačiarenská technológia, ktorou vyrábame produkty môže v niektorých prípadoch spôsobiť vznik rámu či fľaku okolo potlače, kedy môže dôjsť až k zmene odtieňu farby trička, či môže vzniknúť lesklý povrch v danej oblasti, ako keby po spálení. Tento stav nastáva pri tlačiarenskej technológii – digitálnou priamou tlačou a hlavne na farebné a tmavé produkty.

Ako vzniknú tieto fľaky?
Tento stav je z dôvodu pozostatku tlačiarenského nánosu – fixácie. Pri farebných textíliách a priamej – digitálnej tlači je nutné na produkt naniesť fixáciu farby, aby potlač bola sýta a vydržala čo najdlhšie. Bez tejto fixácie, bohužiaľ nie je možné, aby sa farba vpila aj do tkanív textilu. Fixáciu, ktorú používame je bezpečná a certifikovaná podľa Öko-Tex Standard triedy 1.

V prípade, že rámček, fľak, zmena farby produktu alebo lesk okolo potlače nezmizne po prvom vypraní, potom neváhajte a napíšte nám na náš e-mail info@shirtinator.sk alebo prostredníctvom kontaktného formulára. Pošlite nám aj fotku produktu, číslo objednávky a stručný popis vašej sťažnosti.

Aká je starostlivosť o Shirtinator potlačené produkty?
Aby bola kvalita potlačeného produktu od Shirtinatora čo najdlhšie zachovaná, je potrebné riadiť sa nasledovnými inštrukciami:

- pred prvým nosením vyprať
- prať pri max. teplote 30 °C, najlepšie obrátené naruby
- žehliť pri nízkej teplote
- žehliť obrátené naruby – potlačou dovnútra
- nesušiť v sušičke
- nečistiť chemicky
- nebieliť

waschanleitungx72vI4ldR9ILE